LÜTFEN BEKLEYİNİZ...
 

   HAMIDIYE MAH.ANADOLU CAD. NO.28KAĞITHANE / İSTANBUL

   +90 (212) 294 98 98

METROPARK

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Unutmayın! Tüketici olarak sadece konut satın almıyorsunuz. Konut ile birlikte can ve mal güvenliği de satın alıyorsunuz.

Bilindiği gibi Türkiye deprem kuşağında olan bir ülkedir. Özellikle 17 Ağustos depreminden sonra firmalar ve sektör bu konuda daha dikkatli olmaya zorlanmıştır. 

POLATKAYA YAPI bu konu üzerinde mükerrer defa arge çalışmaları yapmış, yurtdışından Teknoloji ithal etmiş ve sizin güvenliğinizi koruma altına almıştır. POLATKAYA YAPI teknolojiyi güncel olarak takip etmekle birlikte, her yeni projesinde son teknoloji ürünlerini takip ederek, bu projeleri uygulamayı prensip edinmiştir.  

İnşaatımızın taşıyıcı sisteminde kullanılan yapısal malzemeler,  C40 betonu, yapı çeliği ise S420a dır. Deprem yatay  ve düşey yüklerini emniyetle temele taşımak için seçilen sistem ise, kolon, kiriş ve perdelerin birlikte çalışması ile deprem yüklerini taşıyacak şekilde dizayn edilmiştir. Döşeme sistemi olarak Avrupa ve Amerika'da uzun yıllar kullanılan İtalyan patentli boşluklu döşeme sistemi kullanılmıştır. Bu sayede yapıyı etkileyen deprem ve düşey kuvvetler azaltılarak depreme dayanıklı bir yapı tasarlanmış olup, aynı zamanda katlar arasındaki ses ve ısı yalıtımı sağlanmıştır. 

Tasarım yapılırken yürürlükteki 2007 Türk deprem yönetmeliğinin tüm kriterleri yanında, yayınlanması muhtemel olan 2017/2018 Taslak deprem yönetmeliğine de uyulmuştur. Ayrıca Avrupa deprem ve betonarme yönetmeliklerine yer yer uyularak tam manası ile depreme dayanıklı bir yapı tasarlanmıştır.

Yapı tasarımında uluslararası kabul görmüş ve dünyadaki önemli yapılarda kullanılmış, Amerikan menşeli ETAPS analiz programı tercih edilmiştir.

       METOPARK SİZİN VE SEVDİKLERİNİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜR.